• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Sahte estetikçi” kuaförün yaralama davası

“Sahte estetikçi” kuaförün yaralama davası

ADANA (AA) – Adana'da internetten kendisini "estetik uzmanı doktor" olarak tanıtıp, aralarında hemşirenin de bulunduğu biri erkek 4 kişiye dudak dolgusu ve botoks yaptığı gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan kuaförün "dudak dolgusuyla yaralama" suçundan da hakkında iki yıl hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Ağrı'nın Patnos ilçesindeki cezaevine nakledilen sanık Soner Gülnaz katılmadı. Müşteki hemşire Merve Keleş'in de gelmediği duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu.

Keleş’in avukatı, sanık hakkındaki şikayetlerinin devam ettiğini belirterek, yapılan dolgu nedeniyle yaralanan müvekkilinin rapor için Adana Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesini istedi.

Mahkeme hakimi, sanık Gülnaz’ın bir sonraki celsede tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla savunmasının alınması ve bilirkişiden raporun beklenilmesi için duruşmayı erteledi.

– "Taksirle yaralama" dosyası ayrılmıştı

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde hemşire olarak çalışan Merve Keleş, geçen yılın nisan ayında kendisini medikal estetik doktoru olarak tanıtan kuaför Soner Gülnaz'a dudak dolgusu yaptırmıştı. Gülnaz'ın bu işlemin ardından dudakları aşırı derecede şişmiş ve tedavi altına alınmıştı.

Hemşire Keleş'in şikayeti ve medyada olayın duyulması üzerine Soner Gülnaz'ın Z.U, G.S. ve eşi C.S'ye de dudak dolgusu ve botoks yaptığı ortaya çıkmıştı.

Yapılan soruşturma sonunda Gülnaz hakkında "Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'a muhalefet" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Daha sonra sanıkla ilgili "dolandırıcılık" ve "taksirle yaralama" suçlarından 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle 2 ayrı dava daha açılarak tüm davalar birleştirilmişti.

Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan sanığa, Merve Keleş ve Zehra U'yu dudaklarına dolgu yaparak dolandırdığı gerekçesiyle 4 yıl, "Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu'na muhalefet" suçundan da 2 yıl olmak üzere 6 yıl hapis ve 4 bin 100 lira da adli para cezası vermişti.

Sanığın "taksirle yaralama" dosyası ise ayrılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?