• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Milletvekili aday adaylığı için istifalar

Milletvekili aday adaylığı için istifalar

ANTALYA (AA) – Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Cumhurbaşkanı seçimiyle birlikte yapılacak Milletvekili Genel Seçiminde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

AK Parti ilçe binasında basın toplantısı düzenleyen Çetinkaya, 20 yıl önce seçildiği belediye başkanlığından, partisinin verdiği görev doğrultusunda 24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak için bıraktığını söyledi.

İnsan hayatında önemli dönüm noktaları olduğu gibi milletin hayatındaki dönüm noktalarının da seçimler olduğunu ifade eden Çetinkaya, "Seçimler aslında 2019 yılındaydı. Dünya'daki ve Türkiye'deki değişimler bir erken seçimin gerekliliğini ortaya koydu. Milletin gücü her zaman değişimleri başarmaya yetmiştir." dedi.

Kendisi için de bu dönemin önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Çetinkaya, belediye başkanı olduğundan beri her milletvekili seçiminde milletvekili adayı olup olmayacağı konusunun gündeme geldiğini ancak kendisinin hiçbir zaman bu söylemlere itibar etmeyerek, milletin hizmetkarı olmayı tercih ettiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?