• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mansur Yavaş’tan İYİ Parti’ye tam destek!

Mansur Yavaş’tan İYİ Parti’ye tam destek!

24 Haziran seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden İYİ Partili Yusuf Halaçoğlu, Kayseri’de sahaya indi. Halaçoğlu’na Mansur Yavaş da eşlik etti.

Türkiye ve Kayseri siyasetinin önemli isimleri 15 Temmuz Gazisi, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Adayı Fatih Eryılmaz’ın “Cumhuriyet, Demokrasi ve Milli Birlik Gecesi” temalı iftar davetinde bir araya geldi.

Aralarında İYİ Parti Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Beypazarı Eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Selçuklu Vakfı Genel Başkanı Lütfü Şehsuvaroğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Ersagun Yücel ve Buğra Kavuncu gibi önemli isimlerin yer aldığı davette; Kayseri Demokrasi Platformu Üyesi STK temsilcileri, Millet İttifakına dahil partilerin il ve ilçe başkanları, DYP, ANAP, MHP, CHP, DSP, BBP, Ülkü Ocakları, Alperen Ocakları eski yöneticileri ve Ülkücü-Milliyetçi camianın “Aksaçlıları” da hazır bulundu.

Ev sahipliğini yapan Fatih Eryılmaz misafirlerine katılımları içim teşekkür ederek başladığı konuşmasında, baskın seçime “Bilge Kağan’ın dediği gibi gece uyumadan, gündüz oturmadan hazırlandıklarını” ifade etti. Eryılmaz, “Benim görev arkadaşlarımdan İstanbul’da çalışanlar IŞİD saldırılarında Şehit oldu, Ankara’da görev yapanlar 15 Temmuz hain darbe girişimde Şehit oldu, Doğu ve Güneydoğuda görev yapanlar ise malum Hendek savaşlarında Şehit oldu. ASELSAN mühendislerinin intiharları, başka Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere, bir çok tanınmış ismin şaibeli kazalarda vefatı, bunların yanında itibarları ellerinden alınan arkadaşlarımızı unutmayalım. 33 askerimizi Bingöl’de Şehit eden Şemdin Sakık’ın tanık, Türk Ordusunun Genel Kurmay Başkanının sanık olduğu, T.C. ibarelerinin tabelalardan kaldırıldığı, andımızın yasaklandığı trajik günlere bizi maruz bırakan iktidar sahiplerinin , bugün bize Milletin bekasından, milliyetçilikten bahsetmesi ise trajikomik bir durum.

Eryılmaz neden siyasete atıldığını ise şu sözlerle özetledi; “Kurucu Önderine her gün hakaret edilmeyen, edilemeyen bir ülke için siyasete atıldık. Atanamadığı için intihar eden öğretmenlerin, intiharın değil umudun yeşerdiği bir devlet inşası için siyasete atıldık. Mücadelemiz Türkiye’yi normalleştirmek için, huzur ve refah içinde yaşayan bir toplum için, mücadelemiz birbirini dışlamayan, ötekileştirmeyen bir millet için. Mücadelemiz Büyük Türkiye için. Tabi ki geçmiş 15 yılda yaşananların hesabının sorulması kaydıyla. Hesaplaşmadan helalleşme olmaz.
Bizim iktidarımızda Selçuklu’yla, Osmanlı’yla, Osmanlı’yı Türkiye’yle ; kavga ettirmeyen; Mustafa Kemal’i Abdülhamid’le, diniyle devletini kavga ettirmeyen, siyasetin bölmek için değil birleştirmek için yapılacağını gösteren bir yol izleyeceğiz.”

Eryılmaz’ın ardından kürsüye gelen İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Emine Bağcı, yaptığı kısa konuşmada AKP listelerinde bulunan bazı isimlere atıfta bulunarak “bizim listelerimizde Pensilvanya’ya tur operatörlüğü yapanlar Yok” ifadesinde bulundu.

İYİ Parti’nin Meclisteki ilk temsilcilerinden olan Prof.Yusuf Halaçoğlu, “Kutlu bir yola çıkıldığını, bu yolun 1919’da Atatürk’ün çıktığı yolla eşdeğer olduğunu, son 15 senede tek adam rejimine gidilen, kuruluş felsefesine aykırı işler yapıldığını ifade etti.

Referandumda mühürsüz pusulaların geçerli sayılması ile kanunsuz biçimde sonucun “Evet’e” dönüştürüldüğü eleştirisinde bulundu. Halaçoğlu bu dönemi Mondros mütarekesinde olduğu gibi “yasamanın, yürütmenin, yargının” tek kişi de toplandığı bir rejimi ortaya çıkardığı noktasında eleştirdi. İşte bütün bu şartlar altında çıktığım yol, çıktığımız yol tıpkı Mustafa Kemal ve arkadaşlarının, o dönemin benzer şartlarına itirazla çıkmış oldukları Kuvay-i Milliye şuuruyla eşdeğerdir. Bu iktidarla mücadele etmek tarihi bir görevdir, bu siyasi parti bu yolda halkın meydana getirdiği halkın ortak arzusuyla ortaya çıkan bir oluşumdur. Hukukun üstünlüğünü ortaya koyacak, parlamenter demokratik sistemi yeniden gündeme getirecek bir siyasi yapı Türk Milleti tarafından talep edildi ve İYİ Parti kuruldu. Son 16 yıllık iktidar bir beka sorunundan bahsetmektedir, iktidarda olanlar kendileri olduğuna göre bu beka sorunu kendi iktidarları döneminde ortaya çıktığına göre, o halde Türk milletinin bekası için beka sorununu çözmenin yolu bu iktidarın değiştirmesinden geçmektedir. Bizi engellemek için 24 Haziran’a aldıkları baskın seçimin bizi kendilerinden kurtarmasını sağladığı için onlara birer plaket verme vesilesi olacağından eminim. 24 Haziran’da, belki de ikinci tura kalacağını düşündüğümüz oylama ikinci tura kalmayacaktır, Fenerbahçe’nin oylamasında olduğu gibi ilk turda sonuçlanacaktır. Kayseri milletvekili adaylarımıza sonuna kadar destek vereceğim. İnşallah İYİ Parti iyiliklere vesile olacaktır, ki iktidarın ağzına “Aziz Atatürk” lafını almaya başlaması iyiliklere vesile olmaya başladığımızı gösteriyor “Ne Mutlu Türküm Diyene.”


Geçtiğimiz iki yerel seçimde çok az farklarla ve şaibeli müdahalelerle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kaybeden, Beypazarı Eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş konuşmasında destek mesajı verdi:
“Bu son 16 yılda yaşadıklarımızın tamamının müsebbibi mevcut iktidar. 16 yıldır Türkiye’de yaşananlar ve bugün varılan sonuç itibariyle “Millet İttifakını” her şeyiyle desteklemenin bir insanlık vazifesi olduğunu düşünerek, sonuna kadar “Millet İttifakını” destekliyoruz. Çevremizle birlikte desteklemek için uğraşıyoruz. Bugün de hasseten sevgili müdürümüze destek vermek için buradayız. Kendisi çok bedel ödedi, inşallah bir çok arkadaşıyla birlikte meclise girip Kayseri’yi temsil etme fırsatı bulur.

Yavaş, sandığa sahip çıkılması yönünde de uyarılarda bulundu. Islak imzalı belgelerin mutlaka alınması gerektiğini, ıslak imzalı tutanaklar alınırsa hiçbir usulsüzlük yapılamayacağını ifade etti. İlk defa “Millet İttifakı” ile muhalefet moral motivasyon olarak bir tık ileride, “bu defa TAMAM” motivasyonunda ilerliyor. Hem ekonomide, hem coğrafyamızda çok zorlu şartlar altındayız. İnsanlarımızı mümkün olduğunca sandığa götürerek, yarınlardan ümitli, her biri birer Aziz Sancar olmaya namzet gençlerden kurulu bir ülke meydana getirmeliyiz.

Son olarak söz alan Selçuklu Vakfı Genel Başkanı, fikir ve siyaset adamı Lütfü Şehsuvaroğlu ise “Kayseri’nin ismi için Fatih Eryılmaz’ın bir fırsat olduğuna” değindiği konuşması şu şekildeydi;

Aziz Kayserililer,

İYİ Parti iktidara geldiğinde Türkiye’nin normalleşmesi için ve devletin çıkan çivisinin yerine oturtulması için bir saniye bile zafer sarhoşluğuna kapılmadan çalışacağız. Zafer mutlaktır ama zafer sarhoşluğu haramdır; çünkü o kadar çok yapılacak iş vardır ki bunların sayısını saymakla bitmez. İl Başkanımız Emine hanım dedi ki “burada Kayseri’de Pensilvanya’ya tur operatörlerinin götürdüğü isimler yok”. Buradan başlamak istiyorum “Kayseri bir imtihandasın, FETÖCÜ damgasını üstünden dikebilmek için, şimdi Kayseri’nin önünde bir fırsat var. Elinde bir Gazi var. 15 Temmuz gecesi o Pennsylvania’dan hatta CIA’den talimat alan küresel güçlerin emrinde dinimizi değiştirmek isteyenler, dillerimizi değiştirmek isteyenler, milliyetimizi değiştirmek isteyenler devletimize bir tuzak kurmuştu. İşte bu Gazi o kurşunları yiyerek Türkiye’yi o sınavdan kurtardı.

Şimdi bir sınav Kayseri’nin elinde. Bu Gazi’yi Meclis’e götürerek bu itibarı yeniden yükseltebilirsiniz. Siyaset kirlendi, kabadayı kültürü egemen oldu siyasete. Siyasete bir hanım eli değmesi lazım, bir annenin evlatlarını tekrardan hizaya sokması lazım. Evlatlar gereksiz yere birbirine düşürülmesin. Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanıyım diyenler şimdi onu inkar dahi edemiyorlar, çünkü ekranlarda hepsi. Kıvırmanın yolları çeşit çeşit, siyasete bir hanım eli değecek ve  siyaset bir ev gibi, Meral hanımın anlattığı hani o özel günlerde bir araya gelen geniş ailenin ortadaki tabağa uzanma mesafesinin eşit olduğu bir ülke hayal etmeliyiz. Böyle bir ülkeyi hayal ettiğimiz zaman annemiz akla gelir. Yine büyük şair Nazım Hikmet der ki ; “şehir annemizin yüzüne benzer”. Bir insan bir toplum annesinin ırzına geçilirken seyreder mi? Şehirlerimizin estetiği mahvoldu, her yer AVM, TOWERS, plaza bunuda sözde adı Müslüman olan iktidarlar dikti! Gezi parkında masum fidanları kıranlar, oraya avm yapmak isteyenler şimdi her yere nasıl “millet parkı” yapacağının yalanlarını diziyorlar. Geç onları bir kalem, sen ağaca düşmansın, sen yeşile düşmansın; sen Müslüman, sen de yeşilin hamisi, yeşilin evladı olarak bu katliama dur demek zorundasın! İşte elinde bir Gazi ve onu meclise gönder söze başka ihtiyaç yok.

Kaynak Yeniçağ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?