• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gülnar'da eğitimciler kendi okullarını boyadı

Gülnar'da eğitimciler kendi okullarını boyadı

MERSİN (AA) – Mersin'in Gülnar ilçesindeki bir lisenin öğretmen ve çalışanları, eğitime verilen araya değerlendirerek hem okulun eksikliklerini tamamladı hem de duvarları boyadı.

Gülnar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Elmas, eğitim ve öğretime verilen arada öğretmenlerle bir toplantı yaparak, okulun fiziksel eksikliklerin nasıl giderileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Alınan kararla tatillerini erteleyen öğretmenler ve okul çalışanları, eskimiş görünen eşya ve malzemeleri, öğrencilerin hoşlandığı renklerle boyayarak yeni görüntü kazandırdı.

Duvarları da boyayan eğitimciler, bahçeyi de yine boyalarla renklendirdi.

Elmas, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Öğretmenlerimiz bu iş için ellerini taşın altına koymaktan çekinmediler. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin buraya koşa koşa geleceğini düşünüyoruz. Bunun için de hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Niyetimiz okulumuzu tekdüzelikten kurtarmak, burada kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlamak. Öğretmenlerimiz tatillerinden fedakarlık ederek çalışıyor. Hiçbirinin burada çalışma zorunluluğu yok, seminer dönemi bitti, tatil başladı. Tatillerini bırakmışlar, belki memleketlerine gideceklerdi. Bu işleri ertelemişler ve öncelik sırasında okulu en öne almışlar. Bu yaptıkları çalışmalar öğrenciler okula geldiklerinde hak ettiği değeri bulacak."

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gülnar

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?