• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Büyükşehir Belediyesi'nden 2 bin 600 kişiye günlük yemek

Büyükşehir Belediyesi'nden 2 bin 600 kişiye günlük yemek

ANTALYA (AA) – Antalya Büyükşehir Belediyesi, aşevi vasıtasıyla her gün ihtiyaç sahibi 2 bin 600 kişiye 3 çeşit yemek ulaştırıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların yanında olarak her türlü ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ilk başkanlık döneminde Toptancı Hal içinde kurduğu aşevi, ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek ulaştırıyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı 30 personelin görev yaptığı aşevinde yemeklerin hazırlığı bir gün önceden başlıyor. Diyetisyenlerin kontrolünde hazırlanan yemek malzemeleri 02.00-06.30 saatlerinde aşçılar tarafından pişiriliyor.

Aşçılar tarafından hazırlanan yemekler dağıtıma çıkmadan önce gıda mühendisleri tarafından kontrol ediliyor. Yağ, salça, tuz oranı ve gramajları kontrol edilen yemeklerin tatlarına bakılıp sonra numuneleri alınıyor. Servise hazır olan yemekler, ihtiyaç sahibi ailelerdeki kişi sayısına göre taslara doldurularak, evlere ulaştırılıyor.

– Altı ayda bir takip

Yemek yardımı alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar 6 ayda bir sosyal hizmet uzmanları tarafından kontrol ediliyor. Bu kontroller sırasında vatandaşların sosyo-ekonomik durumlarındaki değişim takip ediliyor. Durumunda bir değişme söz konusu değilse yemek dağıtımına devam ediliyor. İhtiyaç sahibi olmadığı tespit edilen vatandaşlar, yemek dağıtım listesinden çıkarılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Antalya Aşevi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?