• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Bu Ayıp CHP’li Seyhan Belediyesine YETER Mİ?
 • 0
 • 09 Aralık 2018 Pazar
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

Silahlı saldırı sonucunda iki kişinin öldüğü, bir kişinin ise ağır yaralandığı Türkiye’yi derinden üzen CHP’li Çukurova Belediyesi’nde yaşanan korkunç olayda hayatını kaybedenlerin defletildiği gün CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Basın Danışmanı Umut Yüzer’in de içinde olduğu bir grup belediye çalışanı “Dünya Rakı Festivali” Rakı dolu kadehleri tokuşturup, davul zurna eşliğinde göbek attılar.

Adana’da yaklaşık 5 yıldır “Rakı Günü”, “Adana Rakı Festivali” son olarak da adına “Dünya Rakı Festivali” denen etkinlikte sokaklarda kurulan rakı masaları ile eğlenceler düzenlendi.

Rakı adında bir festival düzenlenmesinin toplumun sosyo-psikolojik yapısına vereceği zararlar nedeniyle, etkinlik geniş çevrelerce tepki görmesinin ardından, ‘Rakı Festivali’nin adı “Kebap ve Şalgam Festivali” olarak değiştirildi. Ne kadar da etkinliğin adı değiştirilse de aslında “Rakı” masaları kurularak, çok sayıda insanın katıldığı etkinlik devam etti.

Adana Valiliği bu etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yılda izin vermeyince, sokaklarda kurulan rakı masaları, restoranların içine taşındı. Dolayısıyla adına “Kebap ve Şalgam Festivali” denen, aslında tüm katılımcılar tarafından “Dünya Rakı Festivali” olarak anılmakta.

Bir grup insanın bir araya gelerek, “Rakı Festivali” dediği etkinlik, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile geniş çevrelerce eleştirilince, “insanların yaşam ve eğlence hayatına kamu kuruluşları engel oluyor” söylemleri ile özellikle Adana’nın CHP’li Seyhan Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen “Rakı Festivali” her yıl devam etti.

CENAZELERİN DEFNELİDİ GÜN RAKI FESTİVALİ

Bu yıl “Kebap ve Şalgam Festivali” etkinliğin düzenleneceği günlerde Çukurova Belediyesi’nde korkunç bir olay yaşandı. Olayda, Çukurova Belediyesi’nde Zabıta Amirleri olarak görev yapmaktayken, hakkında çıkan yolsuzluk iddiaları nedeniyle Zabıta Memuru Ahmet Altuğ pasif göreve verildi. Altuğ yaşadığı bu olaydan dolayı Çukurova Belediye Başkanlığı’na silahla gererek, Zabıta Müdürü Cengiz Aydoğdu ile Zabıta Komiseri Habil Aykan’ı vurarak öldürdü ve bir zabıta memurunu da ağır yaraladı.

ÇUKUROVA VE SEYHAN BELEDİYELERİ

Tüm Türkiye’yi ve Çukurova Belediyesi’nin CHP’de olması dolayısıyla da CHP Genel Merkezi yaşanan bu olaydan derinden üzüldü. Adana’da merkez iki belediyenin CHP’nin elinde olması dolayısıyla, Seyhan ve Çukurova Belediyeleri, iki kardeş ve dava arkadaşı olarak her etkinlikte bir araya gelerek, çalışmalarda ve hizmetlerde bir birine destek verdi.

ÖLÜMLERDE TELEVİZYONLAR 40 GÜN KAPALI KALIR DÜĞÜNLER İPTAL EDİLİRDİ

Çukurova Belediyesi’nde yaşanan ve ölümle sonuçlanan olayda cenazeler toprağa verildiği gün, Adana’da aynı günün akşamı “Kebap ve Şalgam Festivali” restoranlarda çeşitli etkinliklerle kutlandı. İnsanlığın var olduğu günden, bugüne denk yaşanan tüm ölümler üzüntü, keder ve matem içinde anılmış, tüm eğlence ve kutlamalar toplumumuzda 40 gün televizyonlar dahi açılmamış, hatta komşunun cenazesi olsa bile düğünler iptal edilirdi. Bırakınız insanlığı hayvanlar da dahi yaşanan ölümler, kendi içlerinde üzüntü gözyaşları içinde anılır.

CANLI YAYINDA GÖBEK ŞOV

CHP’li Çukurova Belediyesi’nin yaşadığı matem gününde cenazelerin toprağa verildiği gün, CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Basın Danışmanı Umut Yüzer’in de içinde olduğu bir grup belediye çalışanı “Kebap ve Şalgam Festivali” olarak kutlanan (Rakı Festivali) etkinliğe katıldı. Festivale katılmakla kalmayan Umut Yüzer ve arkadaşları, rakı dolu kadehleri tokuşturup, davul zurna eşliğinde göbek atmaları yetmemiş gibi, bu görüntüleri sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlayarak, tüm Türkiye’ye izletti. Oysa komşusu vefat edince, evde bulunan televizyonları açan çocuklarını uyaran bir gelenekten gelen millet iken, şimdi cenazelerin defnedildiği günde, davul zurna eşliğinde göbek atarak, bunu canlı olarak yayınlayan bir millet haline gelmenin toplumda bulacağı karşılık, kamuoyunun vicdanındadır.

4 GÜNDÜR UYKUSUZ ÇALIŞTIM

Haberimizin amacı insanları yermek gibi bir düşüncesi olmadığı buradan açıklayarak, tüm Türkiye’yi derinden üzen ölümle sonuçlanmış bir olayda, Seyhan Belediyesi Basın Danışmanı başta olmak üzere, belediye çalışanlarının bu tutum ve davranışı vicdanları yaralamasından kaynaklıdır.

Gece davullu zurnalı katıldığı festivalin sabahında, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Basın Danışmanı Umut Yüzer, sosyal paylaşım hesabından şu sözleri yazı; “4 gündür uykusuz bir şekilde çalışıyorum. Evime yeni geldim. Ve şimdi uyuyacam. Herkese iyi geceler”

GÖZLER ZEYDAN KARALAR’DA

Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Seyhan Belediye çalışanlarının bu davranışına tepki göstererek, CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın konu ile ilgili ne karar vereceğinin merak konusu olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM