• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“AK Parti olarak Antalya'da 17 ilçede birinciyiz”

“AK Parti olarak Antalya'da 17 ilçede birinciyiz”

ANTALYA (AA) – AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, artık Antalya'nın partilerinin kalesi haline geldiğini belirterek, "AK Parti olarak 17 ilçede birinciyiz. Benim hedefimde Antalya'da 12 belediye sayısını arttırmak var." dedi.

Taş, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ekdağ Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, demokratik bir ortamda seçimlere gidildiğini ve vatandaşın yapılan hizmete oy verdiğini söyledi.

Antalya'da 7 Haziran'da aldıkları oyun altına düşmediklerini ifade eden Taş, 2002 hariç girdikleri bütün seçimlerde birinci olduklarını, Antalya olarak oy oranlarını her seçimde arttırdıklarını vurguladı.

Parti olarak çok çalıştıklarını, çalmadık kapı bırakmadıklarını belirten Taş, "İYİ Parti kentte doğru düzgün çalışmadan birtakım cemaatleri arkasına alarak yüzde 16 oy aldı. Antalya'da tek amacımız parti ayrımı yapmadan herkese eşit hizmet vermek. Benim için CHP'li, İYİ Parti'li hiç önemi yok. Biz AK Parti'nin il temsilcisi olarak tüm insanlara hizmet edeceğiz." diye konuştu.

Seçim döneminde verdikleri sözlerin hepsini tutacaklarını aktaran Taş, Antalya'nın artık AK Parti'nin kalesi haline geldiğini dile getirdi.

AK Parti ile MHP'nin 24 Haziran seçimleri öncesinde ittifak kurduğunu hatırlatan Taş, şunları kaydetti:

"Bizim MHP ile ittifakımız 8 Ağustos 2016'da Yenikapı mitinginde başladı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi MHP ile yerel seçimlerde de ittifak yapacağız. AK Parti olarak 17 ilçede birinciyiz. Benim hedefimde Antalya'da 12 belediye sayısını arttırmak var.

Bizim MHP ile ittifakımız yerelde sandıkta devam edecek. Bu hem ilçe bazında, hem de büyükşehirleri kapsayacak. Çünkü biz şunu görüyoruz. Antalya için farklı sonuçlar olabilir ama Antalya olarak millet ittifakında üç parti var. Genel seçimlerde birlikte hareket etmişler, birbirlerine milletvekili vermişler. Yanına bir parti daha gelecek, 4 parti olacak, bunlar ittifak yapacaklar. Biz seçim kazanmak istiyoruz ve kesinlikle yerelde ilçe ve büyükşehir bazında MHP ile ittifakımız olacak."

Taş, Antalya'da yerel seçimlerin startını verdiklerini anlatarak, "Antalya için bakan beklentimiz var. Bu konuda duyumlarımız da var. Hatta beklediğimiz iki isim var. Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Mustafa Köse." ifadelerini kullandı.

HDP seçmeninin Muharrem İnce'ye oy verdiğini dile getiren Taş, muhalefetin kendi içinde eğilimlerini değiştirdiğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?